AMP4120MKII
search
AMP4120MKII
AMP4120MKII
search
SKU: H11070
EAN: 3662009021379
Audiophony PA - AMP4120MKII
4-channel PA amplifier 4 x 120 W at 100 V
- 20%
Product Details
4-channel PA amplifier 4 x 120 W at 100V. Compact and lightweight design.
• Inputs: 4 mono inputs via Euroblock/Phoenix connectors
• Outputs: 4 100 V speaker outputs Via Euroblock/Phoenix connectors
• Link outputs: 4 line-level Via Euroblock/Phoenix connectors
•Volume setting: independent for each channel
• HPF switch: independent for each channel
• Output level: Via 4-LED VU meter
• Screwdriver required to access technician-level settings
• Power supply: 230 V 50/60 Hz
• Frequency response: 50 Hz – 15 kHz
• THD (1 kHz rated power): 0.1%
• Rack mount: 19″
• Height: 2 units
. • Dimensions: 390 x 88 x 482mm