PARK30-6002
search
PARK30-6002
PARK30-6002
PARK30-6002
search
SKU: H11415
EAN: 3662009025179
Audiophony PA - PARK30-6002
Outdoor kiosk loudspeaker for 100 V or 8 ohms, IP66, 30 W, green
- 22%
(VAT excluded)
items in stock in our European supplier's warehouse
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
Condition: New
Available
delivery is available for this product.
This item is currently in stock and will be shipped from our supplier's warehouse in Europe.
Product Details
The PARK30 speaker spreads sound 360°, it emits uniformly in all directions.
Technical characteristics
  • Potenza: 15 – 30 W / 100 V, 30 W / 8 ohm
  • Alimentazione: 100 V / 8 ohm
  • Altoparlanti: woofer 6.5″ + tweeter 3/4″
  • Sensibilità: 82 dB/W/m ±3 dB
  • SPL massimo: 97 dB
  • Risposta in frequenza: 95 Hz – 13 kHz