PARK30-8019
search
PARK30-8019
PARK30-8019
PARK30-8019
search
SKU: H11413
EAN: 3662009025155
Audiophony PA - PARK30-8019
30 W outdoor kiosk speaker for 100 V or 8 ohms, IP66, grey brown
- 22%
(VAT excluded)
items in stock in our European supplier's warehouse
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
Condition: New
Available
delivery is available for this product.
This item is currently in stock and will be shipped from our supplier's warehouse in Europe.
Product Details
The PARK30 speaker spreads sound 360°, it emits uniformly in all directions.
Technical characteristics
  • Fiberglass body
  • Ground fixing plate
  • Waterproof cable on gland IP66
  • 360° broadcasting
  • Max. SPL @ 1 m: 97 dB
  • Finish color: grey brown
Dimensions 26.5 (ø) x 27 (H) cm
Weight 5.5 kg
Color brown
IP rating outdoor
Max. SPL 97 dB
Frequency range 95 - 13,000 Hz