NBNC75BTU11X-D
search
NBNC75BTU11X-D
search
SKU: NBNC75BTU11X-D
Neutrik - NBNC75BTU11X-D
BNC 75 ohm cable connector, rearTWIST UHD series, pin 1.07 mm, shield 7.36 mm - Disassembled
93.65 NKr
- 37.31%
58.71 NKr
Product Details
BNC 75 ohm cable connector. The TWIST UHD BNC disassembled connectors are specifically designed for high resolution video signal transmissions. Thanks to the unique design of the insulator and contact pin, the connectors have low loss values for 4K and 8K signals. The contact pin is 1.07 mm and the shield is 7.36 mm.