55BDL3511Q/00
search
55BDL3511Q/00
55BDL3511Q/00
55BDL3511Q/00
55BDL3511Q/00
55BDL3511Q/00
55BDL3511Q/00
search
SKU: 55BDL3511Q/00
EAN: 8712581778590
PPDS - 55BDL3511Q/00
55", 4K (3840 x 2160), 400 cd/m2, 18/7, Digital Signage Q-Line
- 44%
(VAT excluded)
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
Condition: New
Not available.
delivery is not available for this product.
Product Details
55" 4K Q-Line professional monitor with direct LED backlight with automatic control for energy saving, 18/7 aspect ratio, easy to configure.
Technical characteristics
Display features
  • Display resolution: 4K UHD
  • Diagonal screen size: 54.6" / 138.7 cm
  • Brightness: 400 cd/m2
  • Contrast ratio: 4000:1
  • Display type: LCD IPS
  • Backlight type: direct LED
  • Display resolution (H x V): 3840 x 2160 pixels
  • Aspect ratio: 16:9
Network features
  • Ethernet LAN: RJ-45 for external control + RS232
Inputs & outputs
  • Audio out: mini-jack
  • Audio input: 3.5 mm mini-jack
  • USB1, 2: USB 2.0
  • HDMI1, 2: HDMI 2.0 with HDCP 2.2
  • DVI-I
Corporate and professional TV features
  • Signage functions: CMND & Control
Audio specifications
  • Speakers: 2
  • Audio power output: 20 W (10 + 10 W)
Multimedia
  • Video playback supported (USB): MPEG, H.264, JPEG, WMV3
  • Audio formats supported (USB): AAC, WM A, HEAAC, MPEG
  • Picture formats supported (USB): JPG, PNG, BMP, GIF
Dimensions
  • VESA wall mount compatible: M6, 400 x 400 mm