75BDL3511Q/00
search
75BDL3511Q/00
75BDL3511Q/00
75BDL3511Q/00
75BDL3511Q/00
75BDL3511Q/00
search
SKU: 75BDL3511Q/00
EAN: 8712581778613
PPDS - 75BDL3511Q/00
75", 4K (3840 x 2160), 400 cd/m2, 18/7, Digital Signage Q-Line with OPS
- 51%
(VAT excluded)
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
Condition: New
Not available.
delivery is not available for this product.
Product Details
75" 4K Q-Line professional monitor with direct LED backlight with automatic control for energy saving, 18/7 aspect ratio, easy to configure, with OPS slot. Thanks to the LAN-based CMND & Control, you can perform important functions such as control of inputs and monitor status of the display, even on multiple units, while with SmartPlayer display multimedia contents (video, audio, images) previously loaded on a USB key, transforming the monitor in a simple and economical way into a digital device signage. The 75BDL3511Q has a built-in media player, which automatically wakes up from stand-by mode, to easily schedule playback of content from USB devices. With the FailOver function, you avoid showing a black screen when the primary source goes down: the device switches to the secondary sources by setting a sequential list of inputs to ensure ch and playback is never interrupted.
Display features
  • Display resolution: 4K UHD
  • Diagonal screen size: 74.5" / 189.3 cm
  • Brightness (cd/m2): 400
  • Contrast ratio: 1200:1
  • Display type: LCD IPS
  • Backlight type: direct LED
  • Display resolution (H x V, pixels): 3840 x 2160
  • Aspect Ratio: 16:9
Network features
  • Ethernet LAN: RJ-45 for external control + RS232
Inputs & outputs
  • Audio out: mini-jack
  • Audio input: 3.5 mm jack
  • USB1, 2: USB 2.0
  • HDMI1, 2, 3: HDMI 2.0 with HDCP 2.2
  • DVI-I
  • Other connections: OPS>
Corporate and professional TV features
  • Signage functions: CMND & Control
Audio specifications
  • Speakers: 2
  • Audio power output: 20 W (10 + 10 W)
Multimedia
  • Video playback supported (USB): MPEG, H.264, JPEG, WMV3
  • Audio formats supported (USB): AAC, WM A, HEAAC, MPEG
  • Picture formats supported (USB): JPG, PNG, BMP, GIF
Dimensions
  • Set dimensions (W x H x D): 1683.5 x 961.7 x 69.5 mm
  • Product weight: 37.3 kg
  • VESA wall mount compatible: M8, 600 x 400 mm