JS-EST10TB
search
JS-EST10TB
JS-EST10TB
JS-EST10TB
JS-EST10TB
search
SKU: 02601-U
EAN: 3701567905353
Segon Professional Audio - JS-EST10TB
10 W wall-mounted satellite speaker with 100 V transformer, white color, price for carton of 2 pcs
(VAT excluded)
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
New starting from 483kr
Condition: Used
Not available.
delivery is not available for this product.
Watch it in action
Video Youtube
Close the video
Product Details
10 W high quality compact loudspeakers with 100 V transformer, white color, suitable for public buildings such as shops, lounge bars, beauty salons.
They feature a modern, cube-shaped design, with ABS body and metal grille and they are easy to install. The driver is an 8 cm coaxial speaker and they can be used full-range or as satellites in a 2.1 system including the SUB80 subwoofer. The frequency response extends from 95 to 20,000 Hz and the directivity, very wide, reaches 120°.
  • Type: loudpeaker
  • Material: ABS + metal grille
  • Color: white
  • Speaker: 7 cm - coaxial
  • Sensitivity: 85 ±3 dB
  • Frequency response: 95 – 20,000 Hz
  • Directivity: 120°
  • BI line power: 8 ohm - 10 WRMS
  • 100 V line power: 10 W
  • Connecting: on terminal Euroblock
  • Dimensions (L x P x H): 90.5 x 97 x 107,5 mm